Furniture co.

 

Izslavētā Somijas ziepjakmens sildmūris neļaus malkai vienkārši izkūpēt gaisā!

Ievērojami samazina kurināmā patēriņu
Maksimāli izmanto kurināmā izdalīto siltumenerģiju
Elastīgi piemērojams jebkādai konstrukcijai
Vakarā izkurināts sildīs līdz rītam
Kurinot Vidusmēra krāsni vai kamīnu ar izplūdes dūmgāzēm gaisā izkūp līdz 45% siltumenerģijas, savukārt apkurināmā telpa saņem, lielakais, 55% siltuma no izmantotās energomasas.

Kas ir sildmūris?

Sildmūra sistēma ir energoefektīvs risinājums, kas uzkrāj un atdod telpai līdz pat 85% citādi skurstenī aizplūstošā siltuma, tādejādi maksimāli izmantojot kurināmā energomasu.

Kā sistēma darbojas?

Krāsns vai kamīna dūmvads tiek pievienots sildmūra dūmgāzu kanālam, kurš stiepjās curi sildmūra korpusam. Īpašais, augstas siltumietilpības sildmūris uzkrāj un saglabā siltumu, kas citādi aizplūstu skurstenī un vēlak to pakāpeniski atdod telpai.

Kāpēc sildmūris ir tik efektīvs?

Galvenais iemesls sildmūra ievērojamajai siltumietilpībai ir tā izgatavošanā izmantotais Somijas ziepjakmens, vulkāniskas izcelsmes iezis. Ziepjakmenim blīvuma un īpašās struktūras dēļ ir augsta siltumvadāmība un siltumietilpība: tas salīdzinoši strauji un vienmērīgi sasilst, taču atdod siltumu pamazām.
Ziepjakmens radies no aizvēsturiskas, (pirms ~300 miljoniem gadu) ar magnēziju bagātas, vulkāniskās lavas kas tikusi pakļauta augstam spiedienam (tektonisko plātņu sadursmē, 2000-4000 atmosfēras). Galvenās ziepjamkens sastāvdaļas ir magnezīts, dolomīts, hlorīds un talks. Viena no ziepjakmens īpašībām ir tā spēja ātri un vienmērīgi uzņemt, bet ilgstoši un izstarot siltumu, atdziestot pakāpeniski. Tādēļ šis materiāls tiek plaši izmantots kamīnu un krāšņu būvē: šādas krāsnis ātri uzsilst un ilgstoši silda telpu, pat ja malka tajās jau sen kā ir izdegusi.

Vai sildmūris uzstādāms jebkur?

Sildmūri iespējams uzstādīt un piemērot praktisku jebkurai telpai arī ar jau esošu krāsni vai kamīnu. Pateicoties modulveida blokiem sildmūrim iespējama gandrīz jebkuras formas konstrukcija un izmēri.

Izvēlies gudru risinājumu -
nekūpināt naudu skurstenī

Izvēlies sildmūri!